Eğitim Sistemimiz

Eğitim anlayışımız, öğrenci merkezli eğitim, yaparak yaşayarak öğrenme modeli( aktif öğrenme, Gems, Scamper,Regio Emillia programlarına uygun), yaratıcı düşünme yollarını öğreten aktivitelerle, veliyi de programa dahil etmektir. Her güne uygun farklı tema ve materyaller ile çocuğa söz hakkı veren kurumuzda, kurum içi toplantılar ile, spontene faaliyetlerde planlanmaktadır.Bu çalışmalar okulumuzun facebook sayfasında fotoğraflanmaktadır. Velilerimize haftalık raporlarla, etkinlikler, çocukların sınıf içindeki durumları hakkında düzenli bilgilendirme çalışmaları e- mail yoluyla yapılmaktadır. Web sayfamızda da yemek menüsü ve okul hakkında ayrıntılı bilgiler verilmektedir. Okulumuzda kamera sistemi bulunmaktadır. Öğrenci gelişimleri ile ilgili senede iki kez öğrenci değerlendirme raporları veliye gönderilmektedir. Sene başı toplantımızda okul eğitim programları, branş derslerine giren öğretmenler, interaktif sunumlar ile okulu tanıtmaktalar. Bireysel görüşme toplantıları ile çocuklarımızın gelişimleri hakkında veliler bilgilendirilmektedir. Psikologumuz haftanın beş günü okulumuzda bulunmakta ve Gelişim raporları hazırlamaktadır.Ayrıca velilerimize yıl içinde çeşitli konularla ilgili seminer vermektedir.

Okulumuzda haftada 3 gün ingilizce,haftada bir gün müzik,mental aritmatik , satranç,bale,seramik, halk oyunları branşları alanında deneyimli öğretmenler tarafından verilmektedir.Ayda bir veya iki kez  gezi,mutfak etkinlikleri, değerler eğitimi  nezaket görgü kuralları programları uygulanmaktadır.Sınıf öğretmenlerimiz çocuk gelişimi bölümü mezunu olup, yardımcı öğretmenlerle çalışmaktadırlar. 
 
Yemekler okulumuzda pişmekte okul kurucuları eşliğinde çocuklar özenle beslenmektedir. Desteğe ihtiyacı olan çocuklar, bire bir ilgiyle yedirilmektedir. 

Okulumuzda tuvalet eğitimi de öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. 

Saat 07.30 da açılan okulumuz 18. 30 da kapanmaktadır. Öğrencilerimiz velileri tarafından getirilip alına bildiği gibi,  ayrı zamanda okul araçlarımız ile servis imkânı sağlanmaktadır.2-4 Yaş gruplarında, 5 tam gün, 5 yarım gün, katılım seçenekleri vardır.5-6 yaş gruplarında 5 tam gün önerilmektedir.