Biz Kimiz

Pembe Balon Anaokulu 1996 Haziran döneminde, İlknur Çete, Fidan Işık tarafından, 2- 6yaş çocuklarının eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. İki arkadaş olan kurucularımız  eğitim ve öğretim hizmet anlayışıyla başarıyı yakalamışlardır. Okulumuz Pembe Balon bir ve Pembe Balon iki olarak iki şubede faaliyet göstermekteler. Çocuk; umudumuz, sevgimiz, yarınımız,geleceğimiz, her şeyimiz. Çocukların okul ortamında bedenen ve ruhen sağlıklı olmaları, araştıran sorgulayan öğrenciler yetiştirmek adına  gerekli donanım ve programlar özenle hazırlanmaktadır.

 

Misyon

Pembe Balon Anaokulu’nun misyonu;

Öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, yaşantı zenginliği ve farkındalık düzeyi yüksek, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, evrensel değerleri içselleştirebilen, doğayı koruyan bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Pembe Balon Anaokulu’nun vizyonu; çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve çocukların eğitiminde aile desteğinin önemine inanan, bireyi merkez alan, güvenilir duruşu olan bir kurumdur.